image image image image image
Üdvözlöm honlapomon!
Bartha Katalin hegedűművész vagyok. Honlapomon a zenéé a főszerep, de emellett próbáltam összefoglalni itt mindent, ami hozzám kötődő és sokat jelent számomra. Így került ide a Beszélő Muzsika sorozat és a tangós zenei vonal mellé az SzkSzE médiaszakos tevékenységem, valamint az idézetek, melyeket eleinte csak a magam örömére kezdtem el gyűjteni, mára pedig egyre növekvő táborral osztok meg minden nap.  
    Rólam és tevékenységemről bővebben  
Beszélő Muzsika  
A zene az egyetlen olyan kommunikációs csatorna, ami közvetlenül a lélekre tud hatni. A Beszélő Muzsikában azokat a kapukat próbáljuk meg körüljárni és átjárhatóvá tenni, amin keresztül a zene hat ránk. Interaktív beszélgetés formájában tárjuk fel adott darabhoz kapcsolódó érzéseinket, gondolatainkat, hogy megismerjük azokat a mechanizmusokat, amik működnek bennünk zenehallgatás közben, és amitől akkor is értjük a zenét, ha sokszor nem tudunk tudatos szinten megfogalmazni semmi kézzelfoghatót.  
Tango KATango


A tangó egy sajátos, magával ragadó világ. Minél jobban ismeri az ember, annál jobban vágyik még jobban belemerülni. Egy út a feloldódáshoz, a figyelem iskolázása, szinte meditáció…

Tovább…
Szent Korona Szabadegyetem – Média szak


Saját munkák
Idézet minden napra
  Elkezdtem gyűjteni kedvenc idézeteimet, hamar kiderült, hogy jut belőle minden napra. Aztán arra gondoltam, hogy elküldöm néhány címre, akik kedvesek nekem, hátha örülnek neki. Végül kiraktam ide, had böngéssze, aki kíváncsi rá. Aki szeretné, feliratkozhat és megkaphatja minden nap a legújabbat, vagy a tetszik gombra kattintva (jobb oldalt a Facebook fülön) az üzenő falán kapja meg a legfrissebbeket.      Tovább...
Cikk a Hegyvidék újságban 

Bartha Katalin

 

A zenéről nehéz beszélni, mégsem lehetetlen – ezt igazolja a Beszélő Muzsika című sorozat a Barabás Villában. Bartha Katalin hegedűművész az egyes programokon más-más zenei témát mutat be a közönségnek, nemcsak eljátssza a kiválasztott műveket, hanem beavatja a hallgatóságot, hogyan hatnak a dallamok az érzéseinkre.

Bartha Katalin hegedűművész többek szerint olyan érzékletesen, egyszerűen és természetességgel tud beszélni a klasszikus muzsikáról, ahogyan egykor Bernstein tette, aki a televízióban a nagy művekről mesélve milliókhoz hozta közelebb a komolyzenét. A Beszélő Muzsika sorozat keretében a művésznő februárban tartotta első előadását a Barabás Villában. Bach g-moll hegedű szólószonátáját játszotta el, majd a hallgatóságot arról kérdezte, milyen érzéseket keltett bennük a zene, mi volt hatással az érzelmeikre. „Egy komolyzenei mű meghallgatásakor nem kell gondolkodni, mégis érdekes tudni, hogy a zenei eszközök, például a különféle akusztikai hatások, vagy a kompozíciós technikák hogyan befolyásolják érzéseinket” – foglalta össze a programsorozat célját az előadó.

A hegedűművész a következő előadását április 13-án 18.30-kor tartja a Barabás Villában, ezen egy népszerű 17. századi dallam, a Folia kerül terítékre számos feldolgozásban. A variációkat elemezve arról beszélget a nézőkkel, hogy hol húzódnak az állandóság és a változás, a normalitás és az őrület határai.
Júniusi programja címét – Boldogasszony bölcsőjében – Kubinyi Tamás televíziós újságírótól kölcsönözte, aki beszélgetőtársa lesz ezen az estén. Bartók-duókat mutat be, ráirányítva a figyelmet arra, milyen őserő rejlik a dallamokban. Augusztusban Nyolc évszak címmel két teljesen különböző korban és földrészen élt szerző, a 18. századi olasz mester, Antonio Vivaldi, valamint a 20. században alkotó Astor Piazzolla argentin bandoneon játékos és zeneszerző megegyező című (Négy évszak) szerzeményeit helyezi párhuzamba. Októberben a muzsika gyógyító ereje, testünkre és lelkünkre gyakorolt kedvező hatása lesz a téma, míg az év utolsó, decemberi összejövetelén az adventről szól majd a zenés beszélgetés.
A Beszélő Muzsika sorozat szervezői arra kérik az érdeklődőket, hogy amennyiben szeretnék meghallgatni Bartha Katalin előadásait, a korlátozott létszám miatt igényeljenek ingyenes belépőt a Tutijegy.hu jegyirodától ( [email protected], 216-3671, 06-20-3186389) vagy a Barabás Villa munkatársaitól (06-20-9845875, 06-30-9520740). Áprilistól több néző befogadására nyílik lehetőség, a program ugyanis a régi villaépületből a mellette található rendezvényterembe költözik. Valamennyi előadás este fél 7-kor kezdődik.


Bartha Katalin a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett hegedű-, kamarazene-művészi és tanári diplomát 1988-ban, Tátrai Vilmos Kossuth-díjas hegedűművész növendékeként. Hét évig élt Finnországban, ahol tanított, kamarazenekart vezetett, majd a Kotkai Városi Zenekar koncertmestereként működött. 1995-ben megalakította a Studio Horisontti nevű szabad művészeti társulást, amelynek alapkoncepciója, hogy különböző művészeti ágak összefonódásával hozzon létre előadásokat. 1996-ban költözött haza Magyarországra, és hasonló művészeti célkitűzésekkel megalapította az Art’s Harmony Társaságot, amely azóta több száz előadást hozott létre. Közülük kiemelkednek a Moment Art produkciók, valamint a tangó ihletésű előadások. Kezdeményezésére a Tango Harmony argentintangó zenekar 1998-ban jött létre, az együttes azóta is zenél folyamatosan bővülő repertoárral.

Share